صفحه شخصی اختر قلی زاده   
 
نام و نام خانوادگی: اختر قلی زاده
استان: آذربایجان غربی - شهرستان: ارومیه
رشته: کارشناسی عمران - پایه نظام مهندسی: دو
شغل:  کارشناس محاسب و مترور در معاونت فنی و عمرانی شهرداری
شماره نظام مهندسی:  14-300-01343
تاریخ عضویت:  1389/01/23
 روزنوشت ها    
 

 گشت و گذاری شگفت‌انگیز در دنیای حیوانات دورگه بخش عمومی

4

 

نخستین دانشمندانی که پلاتی‌پوس را از نزدیک بررسی و مشاهده کردند، باور داشتند وجود چنین موجودی یک شوخی است. به نظر شما اگر این شوخی در دنیای جانوران به واقعیت بدل شود چه پیش خواهد آمد؟

می‌دانیم که در دنیای واقعی، جانوران دورگه‌ای که حاصل پیوند خصوصیات دو یا چند گونه‌ی متفاوت هستند، وجود دارند. این دورگه‌ها (هیبرید) یا به شکل طبیعی و با جفت گیری دو حیوان با ژن نزدیک به هم به وجود می‌آیند یا به صورت مصنوعی و در آزمایشگاه تولید می‌شوند. حال تصور کنید اگر بتوان موجودات مختلف را در یکدیگر ادغام نمود، حاصل کار چه خواهد شد؟

این بار قصد داریم به دنیایی نگاه کنیم که در آن این گونه از جانوران مجال حضور یافته‌اند. دنیایی که اگر چه محصول خلاقیت هنرمندی با ذوق است، اما اگر به واقعیت بدل می‌شد، شاهد ظهور نسل جدیدی از جانوران بود. جانورانی که بعضاً زیبا و بامزه و گاهی ترسناک و نامأنوس به نظر می‌رسند. موجوداتی که اگرچه تنها به لطف مهارت‌های فتوشاپی این هنرمند پا به عرصه‌ی وجود گذارده‌اند، اما تصور حضورشان در دنیای واقعی تا حدودی ترسناک به نظر می‌رسد.

خانم سارا درمر (Sarah deremer)، خالق این مجموعه تصاویر جالب از جانوران دورگه است. او در این مورد می‌گوید:

" من برای بهبود مهارت‌های فتوشاپی خود شروع به خلق حیوانات دورگه کردم. اما به مرور این کار را بیش از پیش سرگرم کننده یافتم به خصوص هنگام تغییر حیوانات وحشی به نمونه‌های کوچک‌تر و البته بامزه. اگرچه این کار را در آغاز برای تمرین شروع کردم ولی اکنون آن را بیشتر به عنوان سرگرمی و بنا به خواست دیگران انجام می‌دهم."

مجموعه کارهای این خانم در نیویورک پست، دیلی میل (Daily Mail) و تلگراف بریتانیا به چاپ رسیده است.

Pandowl

غرش گنجشک

Papillat

Birboon

همستینای خندان (Hamstyna)، دو رگه‌ی همستر و کفتار

Shider

نسخه‌ی جدید خفاش

Pygmy Marmowolf

میمون ببری سفید

پشمالوی خشمناک

The Fierce Schowlzer

لابرادور تاسمانیایی، (Labrador)

Rankey

Red Pandow

ویرافانوی آبی آفریقایی ، Whirrafano

Dorca

مانگارو، Mangaroo

Green Bark Python

Tapir Shar

Steagle

Squirwren

اگر در چنین جهانی و در کنار چنین موجوداتی زندگی می‌کردید، حیوان دورگه‌ی مورد علاقه‌تان کدام بود؟ اگر شما شانس خلق چنین موجوداتی را داشتید، کدام جانوران را با یکدیگر پیوند می‌داید؟ نظرات خود را با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

منبع: زومیت

دوشنبه 10 آذر 1393 ساعت 12:06  
 نظرات